រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា តេជោសែន ឫស្សីត្រឹប។
ក្នុងរយៈពេលមួយឆ្នាំនេះ រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាបានទទួលអាគារ២ខ្នង៖  មួយខ្នងជាអំណោយ
ដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលមានតម្លៃជាង ១០ លានដុល្លាសហរដ្ឋអាមេរិក។ អគារមួយខ្នងទៀតជាអំណោយរបស់អ្នកឧកញា ពុង ឃាវសែ ជាអាគារសិក្សាដែលអាចផ្ទុកបាននិស្សិតចំនួន ៧០២ នាក់។
៤. ឧទ្យានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា តេជោសែន ឫស្សីត្រឹប
បានដោះស្រាយបញ្ហាជម្លោះដីធ្លីក្នុងឧទ្យានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា ជាមួយក្រុមហ៊ុនចិនដាំអំពៅ វ៉េងយូរ។ ​បានរៀបចំពិធីដាំដើមឈើក្នុងឧទ្យានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា តេជោសែនឫស្សីត្រឹប លើផ្ទៃដី ៥០ ហិកតា ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន  នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជា ណាចក្រកម្ពុជា។ បង្កើតឱ្យមានការចិញ្ចឹមគោយកទឹកដោះ និងការចិញ្ចឹមគោយកសាច់នៅឧទ្យានឧទ្យាន រាជបណ្ឌិត្យសភា កម្ពុជា តេជោសែនឫស្សីត្រឹប។ បានជីកនិងស្ដារស្រះធំៗចំនួនបី ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ  ហ៊ុន សែន តាមរយៈឯកឧត្តម លឹម គានហោ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធាន ទឹកនិងឧតុនិយម។   បានសាងសង់ថ្នាលបណ្តុះកូនឈើមួយកន្លែងដែលស្របតាមបទដ្ឋានបច្ចេកទេស ជាអំណោយរបស់ ក្រុមហ៊ុនចំការអំពៅចិន វ៉េង យូ។ បានឈូសឆាយលើទីតាំងសំខាន់ៗ ដូចជាថ្នាលសម្រាប់ ដាំស្មៅគោ រោងចញ្ចឹមគោនិងពពែ បរិវេណ ការិយាល័យកណ្ដាលឧទ្យាន សាលាឆទាន  សរុបចំនួន១៤ហិកតា និងផ្លូវលំចំនួន៤ខ្សែ ប្រវែង៥គ.ម ដោយក្រុមការងារមន្ទីរសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនខេត្តព្រះវិហារ។ បានឈូសឆាយនិងភ្ជួរដីចំនួន៥០ហិកតាសម្រាប់ដាំកូនឈើ ដោយក្រុមការងារឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ ខេង សាម៉េត ប្រធានក្រុមវិស្វកម្ម សម្តេចតេជោ ប្រចាំទិសព្រះវិហារ។​​ ​