2018-09-11 04:24:56 ថ្ងៃអង្គារ, 11 កញ្ញា 2018 ម៉ោង 11:24 AM
បន្ទាប់ពីការងារចុះស្រាវជ្រាវយ៉ាងមមាញឹកអំពីការចិញ្ចឹមគោយកទឹកដោះនៅក្នុងឧទ្យានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាតេជោសែន ឫស្សីត្រឹបកន្លងទៅ។ នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ១កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំច សំរឹទ្ធិស័ក ព.ស. ២៥៦២ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៨ ឯកឧត្ដមបណ្ឌិតសភាចារ្យប្រធានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា ក៏មិនភ្លេចអំពីការងាររដ្ឋបាលរបស់ស្ថាប័នដែរ គឺការបោកខោអាវក្នុងផ្ទះ។ ការបោកខោអាវក្នុងផ្ទះគឺជាការឆ្លុះកញ្ចក់ ងូតទឹក ដុសក្អែល និងព្យាបាល ដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធិភាពការងារ និងប្រសិទ្ធិភាពរបស់ស្ថាប័ន។ ​ ​គួររំលឹកដែរថា      វិទ្យាស្ថានមនុស្សសាស្ដ្រ និងវិទ្យា សាស្ដ្រសង្គមគឺជាវិទ្យាស្ថានទី២ហើយដែលឯកឧត្ដមបណ្ឌិតសភាចារ្យ សុខ ទូច ប្រធានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាបានធ្វើការកោះហៅភ្លាមៗ ដើម្បីចូលរួមប្រជុំក្នុងការត្រួតពិនិត្យការងារ និងភាពអសកម្មរបស់មន្ដ្រីមួយចំនួន។   សូមជម្រាប ថាវិទ្យាស្ថាននេះ គឺជាវិទ្យាស្ថានធំជាងគេនៅក្នុងរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា        ដែលមានលទ្ធភាពក្នុងការស្រាវជ្រាវលើវិស័យជាច្រើន គឺជាងពាក់កណ្ដាលនៃស្ថាប័នជាតិក្នុងការផ្ដល់ធាតុចូលជូនរាជរដ្ឋាភិបាល។   វិទ្យាស្ថាននេះមាន៨ផ្នែកដូចជា