9. President, Royal Academy of Cambodia
10. President, Korea University
11. President, Yonsei Universit
ស្ថិតនៅក្នុងបរិយាកាសនោះ ​  ក្នុងនាមជាវាគ្មិនប្រកបដោយកិត្តិយសឧត្តុង្គឧត្តមស្មើមុខស្មើមាត់ក្នុងឆាកអន្តរជាតិ   ឯកឧត្តមបណ្ឌិត្យសភាចារ្យ សុខ ទូច ប្រធានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាបានលើកឡើងនូវចំណុចធំៗចំនួន៥ទាក់ទងនឹងគុណតម្លៃ ព្រមទាំងសមិទ្ធផលជាជំហានរបស់រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាដែលបាននឹងកំពុងតែបន្តការអភិវឌ្ឍស្ថាប័នរបស់ខ្លួន ក្នុងនោះមាន៖
1. តួនាទីរបស់រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា ជាស្ថាប័នស្រាវជ្រាវជាតិ ដែលផ្តោតលើការសិក្សាស្រាវជ្រាវ រួមមានវិទ្យាសាស្រ្តសង្គមនិងវិទ្យាសាស្រ្តពិតព្រមទាំងការបណ្តុះបណ្តាល កម្រិតថ្នាក់ បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងថ្នាក់បណ្ឌិត។
2. រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាបានធ្វើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការការស្រាវជ្រាវទាំងថ្នាក់ជាតិ និងអន្តរជាតិតាមរយៈការចុះ អនុស្សារណៈយោគយល់(MOU)ជាច្រើន។
3. យោងលើលទ្ធផលនៃការសិក្សាស្រាវជ្រាវរបស់រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជានៅមានកម្រិត ជាពិសេសផ្នែកវិទ្យាសាស្រ្ត ក្នុងនោះឯកឧត្តមបណ្ឌិត្យសភាចារ្យប្រធាន បានស្នើសុំធ្វើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការពិសេសលើការ​សិក្សាស្រាវជ្រាវ។
4. រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា ស្វាគមន៍ជានិច្ចនូវរាល់កិច្ចសហប្រតិបតិ្តការនានាដែលមានចក្ខុវិស័យដូចគ្នាសម្រាប់ រយៈពេលវែង និងខ្លី រួមទាំងការអនុវត្តគម្រោងស្រាវជ្រាវនិងគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍។
5. គ្រប់ស្នាដៃស្រាវជ្រាវរបស់រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា គឺមានការគាំទ្រដោយរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា។