ក្រោយការបញ្ចប់ជំនួប ភាគីទាំងពីរបានព្រមព្រៀងគ្នានូវចំណុចដូចខាងក្រោម៖
1. បង្កើតទិន្នន័យផលិតផលកសិកម្មដែលមានអាជ្ញាប័ណ្ណក្នុងប្រទេសកម្ពុជា
2. បង្កើតគេហទំព័រពាណិជ្ជកម្មអេឡិចត្រូនិកជាភាសាខ្មែរ សម្រាប់បង្ហាញផលិតផលកសិកម្មកម្ពុជា
3. បង្កើតគេហទំព័រពាណិជ្ជកម្មអេឡិចត្រូនិកជាភាសាចិន សម្រាប់បង្ហាញផលិតផលកសិកម្មកម្ពុជា ដែលគាំទ្រដល់ការធ្វើពាណិជ្ជកម្មអេឡិចត្រឡិកឆ្លងដែន និងការទិញដោយផ្ទាល់តាមអនឡាញ។
4. បង្កើតប្រព័ន្ធទុកទិន្នន័យលើអាកាស ( Cloud Storage System) សម្រាប់ផលិតផលកសិកម្មកម្ពុជា តាមរយៈកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ដែលរួមទាំងឃ្លាំងឥវ៉ាន់សម្រាប់ការនាំចេញផលិតផលកសិកម្មមួយនៅក្នុងផែក្រុងព្រះសីហនុ និងឃ្លាំងទីស្នាក់ការកណ្តាលប្រាំ (៥)ទៀត ដែលមានទីតាំងនៅក្នុងទីតាំងផលិត។
5. បង្កើតប្រព័ន្ធតាមដានមួយសម្រាប់ផលិតផលកសិកម្មកម្ពុជា ដើម្បីធ្វើឱ្យសម្រេចនូវការតាមដាន និងធានាគុណភាពសម្រាប់ផលិតផលសំខាន់ៗរបស់កម្ពុជា
6. បង្កើតទីតាំងបណ្តុះបណ្តាលពាណិជ្ជកម្មអេឡិចត្រូនិកចំនួនដប់កន្លែង (១០) សម្រាប់ផលិតផលកសិកម្មកម្ពុជា
7. ការផ្លាស់ប្តូរទស្សនកិច្ចបញ្ញវន្ត អ្នកស្រាវជ្រាវ ធ្វើបាឋកថា និងការស្រាវជ្រាវ ការបោះពុម្ពស្នាដៃវិទ្យាសាស្ត្រ សម្ភារៈស្រាវជ្រាវ សិក្ខាកាម និងនិស្សិតថា្នក់បណ្ឌិត
8. សិក្ខាសាលា គម្រោងស្រាវជ្រាវ និងសន្និសីទរួមគ្នា លើប្រធានបទដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា។
ជំនួបនេះធ្វើឡើងនៅព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យ ១៥កើត ខែស្រាពណ៌ ឆ្នាំច សំរិទ្ធិស័ក ព.ស.២៥៦២ ត្រូវនឹងព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៨ នៅសាលស្លឹករឹត នៃរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា។