(រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ២ កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ វេលាម៉ោង ៩:០០នាទីព្រឹក ឯកឧត្ដមបណ្ឌិត យង់ ពៅ អគ្គលេខាធិការរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាបានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំអគ្គលេខាធិការដ្ឋានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា ដើម្បីតាមដាន និងត្រួតពិនិត្យដំណើរការការងារទូទៅប្រចាំខែកក្កដា នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា នៅបន្ទប់ក្រវាន់។
នៅក្នុងកិច្ចប្រជុំនាព្រឹកនេះ មានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ថ្នាក់ដឹកនាំអង្គភាពក្រោមឱវាទអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន ដូចជា ប្រធាននាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល និងហិរញ្ញវត្ថុ ប្រធាននាយកដ្ឋានបោះពុម្ពផ្សាយនិងបណ្ណាល័យ ប្រធានស្ដីទីមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ឌុះបណ្ដាល ប្រធានស្ដីទីនាយកដ្ឋានទំនាក់ទំនងសា-ធារណៈនិងពិធីការ និងស្រាវជ្រាវ អនុប្រធាននាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល និងហិរញ្ញវត្ថុ អនុប្រធាននាយកដ្ឋានបោះពុម្ពផ្សាយនិងបណ្ណាល័យ អនុប្រធាននាយកដ្ឋានទំនាក់ទំនងសាធារណៈនិងពិធីការ អនុប្រធានមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាល និងស្រាវជ្រាវ និងមន្ត្រីរាជការ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា។
ថ្លែងក្នុងឱកាសដឹកនាំកិច្ចប្រជុំអគ្គលេខាធិការដ្ឋាននេះ ឯកឧត្ដមបណ្ឌិត យង់ ពៅ បានជំរុញឱ្យថ្នាក់ដឹកនាំនិងមន្ត្រីរាជការនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានទាំងអស់ ត្រូវបំពេញការងារដោយមានស្មារតីស្ថាប័ន បង្កើនការផ្សព្វផ្សាយអំពីសេវាកម្ម ស្នាដៃ និងសមិទ្ធផលដែលថ្នាក់ដឹកនាំនិងមន្ត្រីរាជការនៃរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាសម្រេចបានកន្លងមក ព្រមទាំងត្រូវពង្រឹងស្មារតីទទួលខុសត្រូវ និងកិច្ចសហការល្អរវាងអង្គភាពនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន និងវិទ្យាស្ថាននានាចំណុះរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា៕