2018-09-06 10:11:01 ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍, 06 កញ្ញា 2018 ម៉ោង 05:11 PM
រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា ជាស្ថាប័នស្រាវជ្រាវរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ដែលមន្ត្រីរាជការភាគច្រើន ធ្វើការផ្តោតជាសំខាន់លើកិច្ចការស្រាវជ្រាវ ដើម្បីផ្តល់ធាតុចូលជូនរាជរដ្ឋភិបាលកម្ពុជា និងស្ថាប័នដែលពាក់ព័ន្ធ ក៏ដូចជាប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ។ កិច្ចការស្រាវជ្រាវ ត្រូវការពេលវេលា ប្រើប្រាស់ពេលវេលាច្រើន និងអាចនឹងមិនមានពេលគ្រប់គ្រាន់ដើម្បីធ្វើលំហាត់ប្រាណសម្រាប់សុខភាពផ្ទាល់ខ្លួន។
ហេតុដូច្នេះទើបឯកឧត្តមបណ្ឌិត្យសភាចារ្យ សុខ ទូច ប្រធានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា សម្រេចឱ្យអគ្គលេខាធិការ​ដ្ឋាននៃរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា សាងសង់ទីលានលេងកីឡាចំនួន៣ប្រភេទ រួមមាន៖ ទីលានបាល់ទះ ទីលានវាយកូនបាល់ (តិននីស) និងទីលានកីឡាប៉េតង់ (ប៊ូល)។ ទីលានកីឡាទាំង៣ប្រភេទនេះ អាចផ្តល់ឱ្យមន្ត្រីរាជការនៃរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា លេងកីឡានៅរៀងរាល់ក្រៅម៉ោងការងារដើម្បីថែរក្សាសុខភាពឱ្យកាន់តែល្អប្រសើរ។ មកទល់ពេលនេះ ការងារសាងសង់ទីលានកីឡាទាំង៣ប្រភេទនេះ សម្រេចបានជាង៩០%ហើយ។
សូមជម្រាបជូនថា ចាប់តាំងពីទទួលតំណែងជាប្រធានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាមក ឯកឧត្តមបណ្ឌិត​សភាចារ្យ សុខ ទូច បានធ្វើកំណែទម្រង់ជាច្រើនសំដៅបង្កើននូវប្រសិទ្ធភាពការងារក្នុងស្ថាប័នស្រាវជ្រាវមួយនេះ ជាពិសេសប្រសិទ្ធភាពការងារនៅតាមវិទ្យាស្ថានទាំង៦ និងស្ថាប័នឧបសម្ព័ន្ធ ចំនួន៥។