នៅថ្ងៃសុក្រ ៥រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំច សំរឹទ្ធិស័ក ព.ស.២៥៦២ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣១ ខែសីហាឆ្នាំ២០១៨ គណៈប្រតិភូរបស់រាជបណ្ឌិត្យ សភាកម្ពុជា ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ សុខ ទូច អមដំណើរដោយឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ស៊ុ ឈុំប៊ុន អនុប្រធានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា ព្រមទាំងលោកស្រីបណ្ឌិត Gang Kyoung Hee ជំនួយការស្រាវជ្រាវនៃរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា បានអញ្ជើញចូលរួមនៅក្នុងសន្និសីទអន្តរជាតិដែលបាន រៀបចំដោយមូលនិធិកូរ៉េសម្រាប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ ក្រោមប្រធានបទ«សាកលវិទ្យាល័យ និងសង្គមចំណេះដឹងនាពេលអនាគត» នាទីក្រុងសេអ៊ូលរបស់សាធារណៈរដ្ឋកូរ៉េ។
ស្ថិតនៅក្នុងបរិយាកាសនោះ ក្នុងនាមជាវាគ្មិនប្រកបដោយកិត្តិយសឧត្តុង្គឧត្តមស្មើមុខស្មើមាត់ក្នុងឆាកអន្តរជាតិ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត្យសភាចារ្យ សុខ ទូច ប្រធានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាបានលើកឡើងនូវចំណុចធំៗចំនួន៥ទាក់ទងនឹងគុណតម្លៃ ព្រមទាំងសមិទ្ធផលជាជំហានរបស់រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាដែលបាននឹងកំពុងតែបន្តការអភិវឌ្ឍស្ថាប័នរបស់ខ្លួន ក្នុងនោះមាន៖