- ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហ៊ាន សាហ៊ីប
- ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ណាត ប៊ុនរឿន
ក្រៅពីនេះនៅមាន ឥស្សរជនជាន់ខ្ពស់របស់ជាតិចំនួន៤រូបទៀតទទួលបានគោរមងារកត្តិយសនៃរាជបណ្ឌិតស្យសភា កម្ពុជា រួមមាន៖
១. ឯកឧត្តម គាត ឈន់ ត្រូវដំឡើងងារពី«កិត្តិសេដ្ឋាបណ្ឌិត» ទៅជា «កិត្តិបរិរក្សបណ្ឌិត»។
២. លោកជំទាវឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ម៉ែន សំអន ទទួលងារជា «កិត្តិសង្គហបណ្ឌិត»
៣. ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ប៊ិន ឈិន ទទួលងារជា <<កិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត>> និង
៤. ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី ចម ប្រសិទ្ធ ទទួលងារជា «កិតិ្តសេដ្ឋាបណ្ឌិត» ។
ឆ្លៀតឱកាសក្នុងពេលអានរបាយកាណ៍ជូនសម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ សុខ ទូច ប្រធានរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា និងជាអនុប្រធានប្រចាំការក្រុមប្រឹក្សាបណ្ឌិតសភាចារ្យនៃរាជបណ្ឌិត្យសនៃកម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍ថា រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា នៅតែត្រៀមខ្លួនក្នុងការទទួលនិងរួមចំណែកប្រគល់ជូនគោរមងារដល់ឥស្សរជន និងបញ្ញវន្តឆ្នើមៗរបស់ជាតិផ្សេងទៀត ដើម្បីជំរុញវិស័យសិក្សាស្រាវជ្រាវ សម្រាប់ជាយន្តការក្នុងការរួមចំណែកអភិវឌ្ឍប្រទេសឱ្យកាន់តែរីកចម្រើន។
ថ្លែងនៅក្នុងឱកាសដ៏នក្ខត្តឫក្សនោះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានលើកឡើងមកថាតាមរយៈសុន្ទរកថារបស់ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ សុខ ទូច គោរមវន្តទទួលបានគោរមងារវិទ្យាសាស្ត្រ និងគោរងារកិត្តិយសនៃរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជាទាំង៨រូបនេះ មានលក្ខណៈសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់ ស័ក្តិសមនឹងទទួលបានគោរមងារនៃរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា។ នេះជាការរួមចំណែកយ៉ាង សំខាន់សម្រាប់ការងារសិក្សាស្រាវជ្រាវវិទ្យាសាស្ត្ររបស់រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា ក្នុងការផ្តល់នូវគំនិតថ្មីៗ ល្អៗសម្រាប់ជួយ ដល់វិស័យនានានិងផ្តល់នូវដំណោះស្រាយចំពោះបញ្ហាដែលកើតមានក្នុងការកសាងប្រទេសជាតិទាំងមូល។